Trwa Welconomy Forum | torun.direct - Centrum Wsparcia Biznesu

Trwa Welconomy Forum

Trwa Welconomy Forum

WELCONOMY

W Toruniu trwa XXXI edycja Welconomy. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, łączące przedstawicieli świata biznesu, nauki, polityki oraz mediów. Dwudniowe forum trwa w Hotelu Copernicus, a sesja inauguracyjna pt. „Polska, Europa, Świat – Era zmian” odbyła się w CKK Jordanki. Miasto Toruń jest partnerem kongresu.

Forum stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz dyskusji na temat aktualnych wyzwań i trendów w gospodarce. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje uczestnikom wydarzenia miejskie portfolio inwestycyjne i i ofertę terenów dla biznesu.  Gości wydarzenia powitał prezydent Torunia:

Dziękuję Państwu za tak liczne przybycie do naszego miasta, życzę owocnych obrad i intelektualnej satysfakcji z dyskusji. Zapraszam też do zwiedzania naszego miasta, które przygotowało się na Wasze przybycie. Sklepy z pienikami, hotele, galerie, muzea i miejsca spędzania wolnego czasu mają dla Was interesująca ofertę”.

Michał Zaleski wziął też udział w panelu dyskusyjnym: One Health - jak zadbać o zdrowie ludzi, zwierząt i środowiska.

Konferencja na stałe wpisała się w pejzaż społeczno-gospodarczy Torunia i całego regionu kujawsko-pomorskiego. Jest także jednym z najważniejszych wydarzeń na mapie polskich konferencji gospodarczych. W forum Welconomy w ciągu dwóch dni weźmie udział ponad 1000 gości z Polski i zagranicy, w tym ponad 200 prelegentów i około 50 dziennikarzy. Ponadto wiele osób obserwuje wydarzenie online. Tematyka Welconomy obejmuje analizę najważniejszych wyzwań stojących przed Polską, w tym wybory samorządowe, europejską i światową gospodarkę oraz procesy integracji i globalizacji.

Forum organizuje Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”.  Miasto Toruń od wielu lat merytorycznie i finansowo wspiera realizację tego kluczowego dla miasta i regionu wydarzenia gospodarczego. W tym roku suma wsparcia to 35 000 zł.

Pozostałe aktualności

W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "…
Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i…
16 maja podczas zdalnego Forum „Gmin na 5!” organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w…
W blasku gotyku i nowego szlaku jedwabnego w Toruniu odbędzie się XI Międzynarodowy Kongres…
Rusza kolejna odsłona kampanii promocyjnej znaku  Made in Toruń. Centrum Wsparcia Biznesu,…
W imieniu Ministerstwa Rozwoju i Technologii  zapraszamy na bezpłatne warsztaty online dla…